Obchodný dom Dunaj

Obchodný dom Dunaj patrí od roku 2000 medzi národné kultúrne pamiatky. S citom a rešpektom pristupujeme k úlohám, ktoré sú pred nami a ktoré chátrajúce budovy premenia na nové miesto pre verejnosť.

Pre investora CTP Invest SK, spol. s r.o. realizujeme búracie práce a hrubú stavbu obchodného domu na Námestí SNP v Bratislave. Cieľom rekonštrukcie je zvedaliť dva pôvodné objekty a vytvoriť energeticky efektívny a udržateľný objekt podľa medzinárodnej certifikácie BREEAM. Súčasťou objektu budú maloobchodné, reštauračné, klubové, kancelárske aj apartmánové priestory.

 • Podpísanie zmluvy
  Tešíme sa, že budeme súčasťou obnovy ikonickej budovy v centre Bratislavy.
 • Tu sme Začíname s rekonštrukciou
  Pripravili sme stavenisko, postavili žeriav a začíname s búracími prácami.
 • Dokončili sme búracie práce
  Objekt sme pripravili a ďalšie práce môžu začať.
 • Hrubá stavba je hotová
  Čoskoro sa začne črtať nový OD Dunaj.
 • Otvára sa OD Dunaj
  Bratislava sa môže tešiť zo staro-novej ikony, ktorá bola zrekonštruovaná s rešpektom a citom.

Búranie môže začať

25. 07. 2023

Odstránili sme vnútorné priečky a strešné vrstvy. Zároveň sme demontovali strojovne, kotolne a pôvodnú vzduchotechniku. Práce aktuálne prebiehajú na mladšom objekte situovanom po pravej strane, ktorý je historicky známy ako Dom odievania.

25. 07. 2023

Žeriav stojí

24. 06. 2023

S rekonštrukciou OD Dunaj nám pomáha žeriav s váhou 75 ton a ramenom s dĺžkou 55 metrov. Kvôli nepriaznivým poveternostným podmienkam a obmedzenému priestoru, trvala jeho montáž až 3 dni. V tejto chvíli je na svojom mieste a pohybuje sa vo vyhradenom úseku, ktorý zabezpečí ochranu verejnosti a chodcov, keďže práce prebiehajú v samom centre bratislavského Starého Mesta.

24. 06. 2023

Pripravili sme stavenisko a začíname! Postavili sme ochranný tunel pre chodcov a začali s vypratávaním objektu, demontážou priečok a stien, eskalátorov aj výťahov.

15. 06. 2023

15. 06. 2023